23 paź 2015

PRZYJAŹŃ NA POKAZ ?

Hej!
Dziś chciałam poruszyć temat tzw. fałszywych przyjaźni, czy po prostu przyjaźni na pokaz, zwłaszcza, że niektórzy poszli do nowych szkół i na pewno poznali parę osób.
Tak więc zacznijmy od tego, że ja w ogóle nie rozumiem sensu takich znajomości, ponieważ przyjaciel to osoba która daje nam szczęście, sprawia, że na naszej twarzy pojawia się uśmiech, ufamy jej, możemy jej się zwierzać i przede wszystkim przy niej być w pełni sobą! 
Jednak gdy ktoś chce zawrzeć z kimś znajomość, bo będzie miał więcej fejmu, lajków pod zdjęciem, czy będzie zapraszany na imprezy, to taka znajomość nie ma żadnego sensu, ponieważ pojawia się wtedy przyjaźń na siłę, a coś takiego to już w ogóle nie powinno istnieć. Czy wtedy odczuwamy jakąkolwiek radość z przebywania z tą osobą, wszystko jest sztuczne, tylko po to żeby jej się przypodobać. Na prawdę nie warto jest zaprzyjaźniać się  z kimś na pokaz, ponieważ myślę, że w życiu chodzi o to aby być szczęśliwym, radosnym, a szczęście może dać Ci przede wszystkim druga osoba, która jest z tobą szczera i wasze relacje nie opierają się na kłamstwie i fałszu. Bo to wtedy możesz się przed taką osobą otworzyć, być sobą, przeżywać z nią niezapomniane przygody, czy tzw. "odpały" i po prostu być SZCZĘŚLIWYM.. 
Ostatnio własnie myślałam, co bym zrobiła gdybym straciła jedną moją najlepszą przyjaciółkę. Znamy się 11 lat (to prawie całe moje życie) tyle z nią  przeżyłam, oczywiście były kłótnie, ale po nich zawsze dochodziłyśmy do zgody, bo chyba nie potrafimy już bez siebie żyć, tak trochę się uzależniłyśmy od siebie, ale nie przeszkadza mi to. Na prawdę cieszę się, że je mam, każde nasze spotkanie daje mi tyle radości, często płacze z nią ze śmiechu i to z nią czuje się szczęśliwa. Nie wiem co bym bez niej zrobiła gdybym jej nie poznała, pewnie wszystko wyglądałoby inaczej... Cieszę się, że mam przy sobie taki jeden mały promyczek które oświetlają mi życie i zawsze pomagają ♥
Na prawdę nie warto zawracać sobie głowy przyjaźniami na pokaz, lepiej zabrać się za szukanie tych prawdziwych ludzi, którzy będą dawać nam po prostu szczęście :)

do zobaczenia w następnym poście :) 
Ps . Piszcie mi w komentarzu co chcielibyście aby pojawiło się na moim blogu :) ! 

1 komentarz:

  1. Fajny wpis, zarówno jak i zdjęcie !!
    Zapraszam do mnie na bloga. Miło widziane komentarze, jak i obserwacja.
    mleeeczyk999.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń